HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Edmond Kapllani: Do rikthehem fuqishem
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Prill 2011 13:51   pdfShtypEmail
Edmond_Kapllani.1jpgTe Paderborni duket se skuadra do te rilindi pasi ne fushe eshte rikthyer sulmues Edmond Kapllani pas 64 diteve jashte fushave te lojes, per shkak te nje demtimi ne ligamentet e gjurit te djathte. Kapllani hyri ne loje ne minuten e 54-t, ne ndeshjen qe Paderborni barazoi 1-1 ne shtepi me Ingolshtadt. Pas perfundimit te takimit sulmuesi shqiptar u shpreh per mediat: 

“Rikthimi ne fushen e lojes me dha nje ndjesi te mire dhe mendoj se aktivizimet e tjera mund te bejne qe pas pak javesh une te arrij perseri ne maksimum”. – ka perfunduar me keto pak fjale Edmond Kapllani.
Besi Donati

busy
komente