HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ “Eagle Arena” nje opsion per emrin e stadiumit te ri
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Prill 2011 23:03   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbZera prane Federates Shqipetare te Futbollit kane nisur te perflasin disa alternativa per emrin qe do te marri stadium i ri. Kryeministri Berisha gjate fjales se tij ne nje nga mbledhjet e qeverise propozoi emrin “Kuq e Zi” per stadiumin, por ende nuk eshte vendosur asgje. “Arena e Shqiponjave” ose “Eagle Arena” eshte nje opsion i pelqyer deri tani nga zyrtaret e FSHF-se. Stadiumi “Qemal Stafa” do te prishet ne muajin tetor dhe po ne kete muaj do te filloje puna per ndertimin e stadiumit te ri qe pritet te inagurohet ne 28 nentor te vitit 2012.

Pirro Nika

busy
komente