HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Erjon Bogdani, “fati” qe Suedia nuk e shfrytëzoi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Tetor 2009 05:24   pdfShtypEmail

bogdani_ndaj_danimarkesErjon Bogdani i cili shenoi golin e barazimit per Shqiperine ne ndeshjen ndaj Danimarkes duke i mbajtur te hapura shpresat per Suedine, per nje kualifikim te mundshem, ishte “fati” i pashfrytezuar nga “bjondet” te cilet pas humbjes ne Danimarke jane thuajse jashte boterorit. “Une i urova “fat” Suedise, por golin nuk e shenova qe te ndihmoja Suedine, e shenova per ekipin tone dhe tifozerine tone. Suedia pati nje mundesi qe nuk e shfrytezoi dhe ndoshta ka ardhur rradha qe une ti shenoi edhe Suedise”, u shpreh Bogdani per nje nga mediat lokale. Borxhin dhe fatin e pashfrutezuar qe Suedia i ka sulmuesit shqiptar, Er-Bomber mund ta shnderroi ne favor te vet dhe te shenoje ashtu sic ka bere ne te gjitha ndeshjet qe Shqiperia ka shenuar ne keto eliminatore

Nga Solna
Filip Nemouche


busy
komente