HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ “Loro Borici” mund te jete shtepia e re per kuqezinjte
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Prill 2011 22:26   pdfShtypEmail
stadiumi_loro_boriciStadiumi i Prishtines apo ai i Shkodres. Kjo eshte pyetja me e madhe qe kane per momentin tifozet kuqezi. Ndeshja me Francen do te jete e fundit qe do te luhet ne Qemal Stafa. Ky stadium do te prishet per tu ribere nga e para. FSHF kohet e fundit ka qene ne kontakte te vazhdueshme me simotren e saj ne Kosove. Ndeshja me Rumanine qe do te luhet ne tetor, mund te zhvillohet ne stadiumin e Prishtines por se fundmi eshte shtuar dhe alternativa per tu luajtur ne Loro Borici te Shkodres. Akoma nuk eshte vendosur gje konkrete dhe tifozet e dy qyteteve po presin me ankth. Te dyja stadiumet nese duan te organizojne nje ndeshje te tille duhet ti nenshtrohen nje rikonstruksioni te pergjithshem per te arritur standartet qe kerkon UEFA per ndeshje nderkombetare. Shume shpejt do te mesohet se cila do te jete shtepia e re e Kombetares.

Pirro Nika

busy
komente