HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Stadiumi Shkupit gati per ndeshjen me Rumanine
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Maj 2011 23:49   pdfShtypEmail

stadiumi_filipi_i_dyteDuhet vetem miratimi i FSHF-se dhe vullneti i mire qe ndeshja Shqiperi-Rumani te luhet ne Shkup. Stadiumi “Filipi i dyte” eshte i gatshem te prese kuqezinjte. Ndeshja e tetorit mund te luhet aty. Federata e Futbollit te Kosoves nuk beson se stadiumi i Prishtines mund te jete gati per te pritur kombetaret ne fjale per nje kohe te shkurter. “Sipas drejtuesve te stadiumit “Filipi i Dyte”, i cili eshte ne pronesi te ndermarrjes per ekonomizim me hapesira banesore dhe afariste nuk eshte problem qe kombetarja shqipetare te luaj ne Shkup, pasi ata shikojne interesin ekonomik. Gjithashtu edhe Stadiumi “Filipi i Dyte” ne mes te ketij muaji do ti nenshtrohet nje inspektimi nga ana e UEFA-se, per te marre edhe zyrtarisht driten jeshile per zhvillimin e ndeshjeve nderkombetare”, shkruanin mediat shqipetare ne Maqedoni. Shqiptaret qe jetojne ne shtetin fqinj jane entuziast per kete mundesi qe mund t’i plotesoje endrren per ta pare Kombetaren kuqezi ne Shkup.

Pirro Nika


busy
komente