HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia ruan pozitat si e 50-ta ne Europe
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Maj 2011 22:22   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKa ngelur i pa prekur vendi i 50-te ne Europe per kombetaren e Shqiperise. Renditja e FIFA-s per muajin maj, e publikuar nga organizmi drejtues i futbollit boteror, ka pesuar shume pak ndryshime nga ajo e muajit prill. E rendesishme eshte qe kombetares kuqezi i ka mbetur i pa prekur rekordi i vendosur nje muaj me pare ku u pozicionua per here te pare ne historine e saj ne vendin e 50-te. Ndeshja e ardhshme me Bosnje Hercegovinen ne qershor dhe miqesorja e luksit me Argjentinen po kete muaj mund te sjelle ndryshime per kombetaren tone ne renditjen e FIFA-s.

Enea Shtrepi

 


busy
komente