HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe publikon listen e kuqezinjte, premton rezultat ne Bosnje
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Maj 2011 19:49   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseEshte bere publike me ne fund lista e kuqezinjve qe Josip Kuzhe, trajneri i Kombetares do te grumbulloje zyrtarisht per ndeshjen kunder Bosnje Hercegovines. Ky takim luhet ne 7 qershor ne qytetin e Zenices dhe per te dyja ekipet mund te percaktoje fatin e ketyre kualifikueseve. Kuzhe vec listes sot deklaroi me bindje se ai dhe Kombetarja qe drejton do te shkojne ne Bosnje per te marre rezultat. Forma e mire dhe morali i larte i kuqezinjve e bejne optimist kroatin qe deri tani ka pasur jo pak sukses me Shqiperine. Pas pese ndeshjeve te para ne kualifikuese, Shqiperia ka grumbulluar 8 pike, po aq sa Bjellorusia e vendit te dyte. Bosnja, e katerta, ka koleksionuar 7 pike ne 4 ndeshje. Franca kryeson grupin tone me 12 pike.


Lista e kuqezinjve te grumbulluar


Portier: Arjan Beqaj, Isli Hidi,Samir Ujkani.

Mbrojtes: Andi Lila, Debatik Curri, Armend Dallku, Kristi Vangjeli, Ansi Agolli, Lorik Cana, Admir Teli, Endri Vrapi.


Mesfushore: Ervin Bulku, Altin Lala, Ervin Skela, Gjergji Muzaka, Elis Bakaj, Klodian Duro.


Sulmues: Hamdi Salihi, Edmond Kapllani, Erjon Bogdani.

Enea Shtrepi


busy
komente