HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Mediat boshnjake: “Kujdes, nuk kushtojne por shqiptaret jane te rrezikshem
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 30 Maj 2011 22:43   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseNe 7 qershor Shqiperia do te luaje ne stadiumin e Zenices kunder Bosnje Hercegovines nje ndeshje vendimtare per fatin e kualifikueseve per Euro 2012. Mediat boshnjake kane filluar te merren me kete ndeshje dhe kane shkruar me superlative per kombetaren tone. Duke i bere thirrje lojtareve te tyre dhe trajnerit Susic qe te kete kujdes mediat kane shkruar: “Mund te vlejne te gjithe se bashku me pak se Dzeko por jane te rrezikshem”, shkruhej nga gazetat sportive boshnjake. Shqiperia barazoi me Bosnjen ne Tetor, ne ate ndeshje qe u luajt ne Qemal Stafa dhe mbaroi 1-1. Pas pese ndeshjeve te para ne kualifikuese, Shqiperia ka grumbulluar 8 pike, po aq sa Bjellorusia e vendit te dyte. Bosnja, e katerta, ka koleksionuar 7 pike ne 4 ndeshje. Franca kryeson grupin tone me 12 pike.

Pirro Nika


busy
komente