HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Organizohen tifozet ne Tirane, mbeshtesin nga larg kombetaren
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Qershor 2011 22:09   pdfShtypEmail
tifo_kuq_e_zi_rrugveRruget e Tiranes te marten do te vishen kuqezi ne oren 20:15 te gjithe do te jene te ulur para televizoreve dhe monitoreve te medhenj qe lokalet e baret e kryeqytetit do te instalojne per ta. Nje numer i paket tifozesh kane mundur te nisen drejt Zenices per ta ndjekur nga stadiumi ndeshjen ndersa mijra te tjere do te shohin dhe mbeshtesin nga larg kuqezinjte kunder Bosnjes. Tek Tawani ne oren 19:00 do te grumbullohen tifoze te shumte me shalla, flamuj ne duar. Shqiperia duhet perkrahur edhe nga larg. Nese arrihet tek mrekullia, fitorja e shume deshiruar festa do te vazhdoje per te bere qe Tirana te mos kete gjume por vetem kenge dhe broherima.

busy
komente