HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ 1500 kuqezinj nderojne Shqiperine ne Bosnje
nga AlbaniaSoccer   E martë, 07 Qershor 2011 22:58   pdfShtypEmail
Tifoz_kuq_e_ziNese do te shikoje me vemendje ndeshjen Bosnje-Shqiperi nuk kishe si te mos shikoje nje kuadrat te skuqur nga e kuqja e shoqeruar me te zezen. Ngjyrat e flamurit shqipetar. Tifozat kuqezi dhe shqiptar qe jetojne ne Bosnje ishin bashkuar per te qendruar se bashku dhe perkrahur kombetaren tone ne nje ndeshje delikate. Stadiumi “Bilino Polje” me 15 mije e 200 vende ka qene i mbushur plot e perplot dhe tifozet boshnjak kane perkrahur gjate gjithe kohes skuadren e tyre. E njejta gje ka vlejtur edhe per 1500 shqiptaret, krenarine e te gjithe Shqiperise ne kete ndeshje. Flamuri jone eshte valevitur ne Zenice dhe eshte kenduar kenga ne gjuhen shqipe. Nuk ka pasur incidente mes dy tifozerive dhe gjithcka ka shkuar qetesisht por ne fund kuqezinjte edhe pse te mundur ne fushe kane dale me koken lart nga stadiumi. Shqiperia pergjithmone! Ky ka qene mendimi i tyre.

busy
komente