HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Cana te Lazio? Italianet ndryshojne mendje
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Qershor 2011 21:41   pdfShtypEmail
LORIK_CANALorik Cana nuk do te shkoj te Lazio. Italianet kane ndryshuar mendje te marten ne mbremje dhe kjo ka ndodhur pas ndeshjes Bosnje-Shqiperi. Lorik Cana, Agim Cana babai dhe menaxheri i yllit te kombetares kuqezi kane darkuar ne nje nga lokalet e Sarajaves bashke me trajnerin e Lazios Reja dhe drejtorin teknik shqipetarin Igli Tare. Te katert jane ulur per te mbyllur marreveshjen por ska qene e thene te behej keshtu. Canes i kane propozuar nje ulje te rroges por ai nuk ka pranuar. Eshte diskutuar per disa mundesi per te gjetur zgjidhje por nuk eshte gjetur gjuha e perbashket edhe pse ne te njejten tavoline ishte dhe shqipetari tjeter Igli Tare, si perfaqesues i skuadres italiane. Ne fund te darkes marreveshja nuk eshte arritur dhe zyrtarisht Lazio eshte terhequr nga kerkesa per te marre shqiptarin ne Serina A.
Cana ka edhe tre vite te tjera ne kontrate me turqit e Gallatasarajit dhe nese nuk merr ndonje oferte joshese tjeter ai do te qendroje aty.

busy
komente