HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Vangjeli kerkon falje tifozeve kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 12 Qershor 2011 23:36   pdfShtypEmail

kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682Disa dite pas humbjes qe Shqiperia pesoi ne Zenice kunder Bosnje Hercegovines mbrojtesi Kristi Vangjeli publikisht ka kerkuar falje tifozeve kuqezi per gabimin e bere ne ate takim. Vangjeli kishte faj ne golin e pare te pesuar ne humbjen 2-0 duke mos kryer si duhet rreshtimin ne mbrojtje dhe mbajtur ne loje autorin e golit te boshnjakeve.  “ Ndihem shume keq per gabimin e bere kunder Bosnjes, kerkoj falje dhe shpresoj qe mos perseriten me keshtu gabime”, ka shkruar ne faqen e tij personale ne internet mbrojtesi korcar qe akoma eshte pjese e skuadres greke te Arisit. Vangjeli eshte nje nga lojtaret me te rendesishem ne kombetare dhe gabimet per cdo futbollist jane njerezore. Ajo qe duhet vlersuar eshte reagimi i tij ndaj tifozeve shqipetar te merzitur me te drejte per humbjen e ndodhur ne Bosnje.


busy
komente