HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Cana premton ndihme per sportin ne Kosove
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 13 Qershor 2011 21:54   pdfShtypEmail

Cana_bisedLorik Cana, ylli i kombetares shqipetare ka qene sot ne vendin e lindjes se tij ne Kosove. Ministri i Kultures, Rinise dhe Sportit, z. Memli Krasniqi, priti ne zyren e tij, futbollistin e famshem kosovar qe ka qene i shoqeruar edhe nga babai i tij, ish- futbollisti i shquar Agim Cana.

Ministri Krasniqi e pergezoi futbollistin e kombetares shqiptare, Lorik Canen, per sukseset qe ka arritur, duke e quajtur ate si nje nga ambasadoret me te medhenj te Kosoves ne perfaqesimin nderkombetar. Ai tha se suksesi qe ka arritur Cana i ka bere krenar te gjithe qytetaret e Kosoves.

Ministri Memli dhe Cana kane diskutuar per sfidat e medha qe sporti dhe futbolli kosovar ne vecanti kane ne te adhmen. Te dy kane shprehur gadishmerine per te ndihmuar me sa munden qe e ardhmja te jete e sukseshme dhe pozitive per te gjithe kosovaret kudo ndodhen.

Nga ana tjeter, futbollisti shqipetar, qe aktualisht luan ne ekipin e famshem turk Galatasarajit, Lorik Cana falenderoi ministrin per pritjen dhe gatishmerine e madhe te treguar per bashkepunim. Cana foli per format ne te cilat mund te koordinohen punet dhe premtoi se nuk do te ndalet se angazhuari, qe me ndikimin e tij, te avancoje futbollin e Kosoves.


busy
komente