HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shkon ne 18-te numri i lojtareve kuqezi per miqesoren me Argjentinen
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 16 Qershor 2011 23:40   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseTe enjten vone ne mbremje eshte publikuar  plote lista e lojtareve qe trajneri Josip Kuzhe do te kete ne dispozicion per ndeshjen miqesore qe Shqiperia do te luaj kunder Argjentines te henen ne 20 qershor.

14 futbolliste kane qene ne stervitje te enjten ndersa 4 te tjeret do bashkohen me kuqezinjte te premten ne aeroport per tu nisur drejt Buenos Aeiresit.

Lista e plote e lojtareve te grumbulluar nga Kuzhe

Portiere
Beqaj (Ermis Aradipu), Hidi (Olimpiakos Nikozia)
Mbrojtes

Vangjeli (Aris Selaniku), Lila (Tirana), Muzaka (Skenderbeu), Vrapi (Skenderbeu), Bici (Skenderbeu), Arapi (Skenderbeu), Veliu (Flamurtari), Sallaj (Zvicer 2)
Mesfushore

Bulku (Hajduk Split), Hyka (Tirana), Lika (Tirana), Vila (Dinamo Zagreb), Allmuça (Skenderbeu)
Sulmues
Bakaj (Dinamo Bukuresht), Vajushi (Vllaznia), Kapllani (Augsburg)


busy
komente