HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Kuzhe dilema per formacionin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 20 Qershor 2011 05:45   pdfShtypEmail
albania_against_hungaryEdhe pas stervitjes se fundit te zhvilluar ne pasditen e se djeles, trajneri i kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe akoma nuk ka qene ne gjendje qe te japi nje perzgjedhje te plote rreth lojtareve qe do te luajne. Ne porte, Beqaj pritet te filloje si titullare, nderkohe qe ne mbrojtje Vangjeli do te luaje ne te djathte dhe Lila ne qender. Akoma nuk dihet partneri i kapitenit bardh e blu, pasi nje mundesi eshte Vrapi, por duke parasysh qe Vrapi mund te luaje edhe ne te majte, Kuzhe mund te aktivizoje Veliun ne qender. Plani tjeter eshte qe Vrapi te luaje ne qender dhe Arapi nga e majta. Ashtu si mbrojtja edhe mesfusha ka pikepyetjet e veta. Dihet qe Bulku do luaje ne rolin e tij te zakonshem, nderkohe qe Allmuca, Bakaj, Muzaka e Hyka te mbulojne sektorin me delikat per kombetaren tone. ne sulm, i vetem do te jete Kapllani

busy
komente