HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Cana & Saunderland mposhtin Liverpulin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 17 Tetor 2009 18:21   pdfShtypEmail

lorik_cana_saunderland_liverpul_1_0Skuadra e Saunderlandit po bëhet një kockë gjithnjë e më e fortë për gjithë skuadrat në Premier Ligën Angleze. Pas barazimit të marrë ndaj Mancester United i takon Liverpulit të Benitez të përulet para “Maceve të Zeza”. Kapiteni Cana ka qenë ndër më të mirët në fushën e lojës. Ai ka luajtur për 90-të minuta duke thyer shumë sulme të të kuqve. Në minutën e 8-të ai ndëshkohet me karton të verdh. Skuadra  Saunderlandit në nëntë ndeshje të luajtura ka grumbulluar 16-pikë, kur në fllim të sezonit as tifozi më i flaktë nuk do ta besonte këtë ecuri kaq të mirë.

Kel Naraci


busy
komente