HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia zbret 9 pozicione nga renditja FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Qershor 2011 16:50   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja kuq e zi ka humbur 9 pozicione nga klasifikimi i FIFA-s per muajin Qershor,duke u renditur ne vendin e 59-te.Dy rezultatet negative  te fundit 2-0 ne Bosnje dhe ajo 4-0 ne miqesoren me Argjentinen, i kane kushtuar zbritjen qe pas pozicionimit si e 50-ta per here te pare ne historine e saj ,me ne krye drejtuesin Josip Kuzhe.


Nderkohe kreu ka mbetur i pandryshuar per kampionen e botes ne fuqi Spanjen dhe nenkampionet e Hollandes qe mbajne dy vendet e para.


busy
komente