HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / FSHF - Miqesorja te mos luhet ne Kosove
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 04 Korrik 2011 05:04   pdfShtypEmail

fshf_stadiumiSic dihet, Shqiperia e ka gjetur kundershtarin per miqesoren e 10 Gushtit disa jave me pare. Fqinjet e Malit te Zi do te na kthejne viziten qe kuqezinjte i bene ne 26 majin e vitit te kaluar. Shqiperi-Mali Zi ishte planifikuar se do te zhvillohet muajin Gusht jashte Shqiperise, pasi ne stadiumin "Qemal Stafa" pritetn qe te fillojne punimet per rindertimin e Stadiumit (Fakti eshte qe akoma nuk eshte percaktuar se kur do te fillojne punimet). Ne perballjen e fundit luajtur ne Podgorice, Shqiperia fitoi me rezultatin 1-0 me golin e shenuar nga bomberi shkodran Hamdi Salihi. Malazezet kane pranuar ftesen dhe tani mendojne te hakmerren duke fituar ndeshjen e rradhes.

Ndryshe nga cfare ishte parashikuar qe ky takim te luahej ose ne Kosove ose ne Maqedoni gjithcka eshte paraqitur me nje skenar tjeter gjate nje bisede midis Sekretarit te pergjithshem te FSHF-se Eduard Prodani, zevendesit te tij Besnik Cela dhe Shefit te Sektorit te Garave Ilir Shulku.

Besnik Cela, zevendes sekretar i pergjithshem i FSHF-se, ka pohuar se ai personalisht eshte kunder zhvillimit te ndeshjes miqesore Shqiperi-Mali Zi ne Kosove. Sipas tij nuk duhet luajtur ne Kosove pasi te gjithe te ardhurat do te mbeteshin atje dhe kjo nuk do te ishte ne favor te Federates. Nje dicka e tille mund te realizohej nese te ardhurat e perfituara mund te ndaheshin gjysem per gjysem. Ndeshja, sipas grupit me anetare te administrates se Federates mund te luhet ne Durres, Elbasan ose ne Vlore dhe gjith perfitimet do i kishte Federata.

Perfundimisht, pritet te vendoset se ku do te zhvillohet kjo ndeshje. Per interesa te tifozerise, ky takim parashikohet te luhet ne Kosove, per interesa te FSHF-se do te luhet ne Shqiperi.

 

busy
komente