HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana: Lazio, ëndrra e bërë realitet
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 04 Korrik 2011 19:45   pdfShtypEmail
lorik_canaLorik Cana ka mberritur ne Itali per te mbyllur perfundimisht kalimin e tij tek Lazio. Me ne fund pritje e tij eshte kurrorezuar dhe lojtari ndihet si ne qiellin e shtate. "Jam teper i gezuar qe perfundimisht jam tek Lazio, pasi te luaja per ta ka qene gjithnje enderr per mua. Une gjithnje e kam patur ne mendje kete mision per te ardhur tek Lazio, sepse perhere kam menduar se eshte nje ekip i madh me tifoza te mrekullueshem dhe i pershtatshem per mua", theksoi Cana pas mberritjes se tij ne Itali, gjate dites se hene. "Largohem nga Istambuli i kenaqur, sepse tek Lazio me pret nje sfide interesante", vazhdoi prononcimin e tij futbollisti 27 vjecar. "Sezonin e kaluar me Gallatasaray luajta mire, por shpresoj qe vitet e ardhshme te luaj akoma me mire me skuadren time te re dhe me fanellen time te re numer 19-te", theksoi Loriku i cili edhe tek Lazio pritet qe te veshi fanellen me numrin 19-te. "Ne Turqi pata veshtiresi, por ai aspekt eshte mbrapa dhe une jam optimist per te ardhmen ku me kete ekip do te luajme ndaj shume skuadrave te medha ne Itali dhe Evrope", perfundoi Cana, duke u afruar akoma me shume vendlidjes se tij.

busy
komente