HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Uefa konfirmon “Loro Boricin” si shtepine e re per kombetaren kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Korrik 2011 23:11   pdfShtypEmail

stadiumi_loro_boriciPerfaqesuesit e UEFA-s dhane sot miratimin e tyre per zhvillimin e ndeshjeve nderkombetare ne stadiumin “Loro Boriçi” te qytetit te Shkodres.Gjate nje takimi te zhvilluar ne mjediset e ketij stadiumi, vezhguesi i UEFA-s, francezi Piette Jean Louis, pasi inspektoi te gjitha ambientet e brendshme e te jashtme te stadiumit shkodran, dha miratimin per zhvillimin e ndeshjeve nderkombetare ne kete stadium.
Perfaqesuesi i FSHF-se, Arsen Hoxha tha se stadiumi “Loro Boriçi” dhe masat e marra nga klubi “Vllaznia” u vleresuan nga vezhguesi i UEFA-s”. Sipas tij, nje vleresim i tille eshte mjaft pozitiv per stadiumet shqipetare nga organizmi i UEFA-s, duke garantuar zhvillimin edhe te ndeshjeve te tjera nderkombetare te skuadrave tona perfaqesuese ne impiantin bashkekohor te “Loro Boriçit”.


busy
komente