HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa Lige/ Flamurtari-Jablonec 0-2
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Korrik 2011 18:43   pdfShtypEmail

flamurtariFlamurtari: Mocka  (Spaho 82’), Brahja, Begaj (Progni 56’), Sakaj, Veliu, Arberi, Lena, Kuqi, Ahmataj, Shehaj, Xhafa

Trajner: Gugash Magani

Jablonec: Spit, Jablonsky, Kopic (Vosahlik 72’), Pitak, Elias, Loucka, Kovarik (Novak 63’), Lafata (Tresnak 85’), Jarolim, Benes, Pavlik

Trajner: František Komňacký

Shenues: David Lafata 70’, 76’,

Kartona te verdhe: Daniel Xhafaj 58’/ Lubos Loucka 59’; Pavel Elias 88’

Gjyqtare: Sergei Karasev; Ilya Baryshnikov;  Vyacheslav Semenov;  Sergei Lapochkin (RUSIA)

Stadiumi: Flamurtari 5000-tifoze

Flamurtari ka pesuar humbjen e dyte rrjesht ne Europa Lige dhe per ironi te fatit te dyja humbjet ne fushen e vet. Ne perballjen me ekipin Cek te Jablonecit ekipi i Flamurtarit zhvilloi nje loje te dobet. Ne pjesen e pare kuqezinjte nuk e vune per asnje cast ne veshtiresi portierin mik. Ishte skuadra kundershtare ajo qe pati rastet me te volitshme duke tronditur edhe shtyllen e Mockes me ane te Lafates. Vlonjatet me shume menduan per mbrojtjen dhe per te mos pesuar gol dhe ja arriten qellimit ne 45-minutat e para.

Ne pjesen e dyte Magani largon Begajn dhe aktivizone Prognin i cili i jep me shume theks sulmues lojes se Flamurtarit. Daniel Xhafaj ka pasur mundesine me te mire per te kaluar ne avantazh ekipin e tij por i vetem me portierin Spit ka preferuar te stimuloje per te fituar penallti, por eshte ndeshkuar me karton te verdhe nga ana e gjyqtarit kryesor Karasev. Ne momentin me te mire te vlonjateve miqte nga Cekia kundersulmojne duke e kapur ne “gjume”, mbrojtjen vendase dhe shenojne golin e pare ne minuten e 70-te me ane te David Lafata. Nuk kalojne shume dhe ne minuten e 76-te po me te njetin autore Jabloneci shenon edhe golin e dyte dhe te sigurise. Me kete rezultat ceket jane me nje kembe ne turin e trete te Europa Lige kurse Flamurtarit do ti duhej nje mrekulli per te shenuar tre gola ne ndeshjen e kthimit per te vazhduar me tej.

Klevis Bejkolli

 


busy
komente