HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Shqiperi-Rumani do te luhet ne Qemal Stafa
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Korrik 2011 23:57   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbFederata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar vendimin se ndeshja e fundit eliminatore për Euro 2012 s Shqipëri – Rumani, që do të luhet në muajin tetor, do të zhvillohet në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa". Më parë, kjo ndeshje ishte planifikuar të luhej në një stadium tjetër, mundësisht jashtë vendit, (opsion real ishte edhe Prishtina) për shkak se në atë kohë pritej që të kishin filluar punimet për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar mbi rrënojat e stadiumit egzistues.Kjo gje eshte shtyre dhe keshtu do te mund te luhet ne stadiumin kombetar. Ky ka qene lajmerimi i fundit nga FSHF nderkohe qe nuk dihet ende se kur do te fillojne punimet per te prishur dhe ndertuar me pas stadiumin e ri.

busy
komente