HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
B oterori 2014/ Shqiperia meson emrat e kundershtareve ne grupin E
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Korrik 2011 21:08   pdfShtypEmail

world-cup-logo2U hodh ne Brazil shorti per boterorin 2014 dhe Shqiperia mesoi emrat e kundershtareve qe do te kete perballe ne kualifikueset e pas dy viteve. Kuqezinjte te renditur per here te pare ne vazon e katert u vendosen ne grupin E.  Fenomeni Ronaldo ishte njeriu qe perzgjodhi goglat dhe per Shqiperine ai nuk u tregua shume “dashamires”. Norvegjia, Sllovenia, Zvicra, Qipro dhe Islanda ishin skuadrat qe ai perzgjodhi rastesisht per kuqezinjte. Nje short ky jo fort i favorshem per kombetaren tone pasi asnje skuader nuk eshte lehtesisht e kalueshme. Boterori 2014 do te luhet ne Brazil dhe Shqiperia shpreson qe me se fundmi te arrij nje kualifikim historik por qe per momentin duke shume i veshtire.

Grupi E

Norvegji

Slloveni

Zvicer

Shqiperi

Qipro

Islande


busy
komente