HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Barazimi, rezultati me i pranueshëm për kuqezinjtë ?
nga AlbaniaSoccer   E martë, 30 Gusht 2011 17:35   pdfShtypEmail

shqiperi0bjerrusiFranca nje ish kampjone bote qe do te perballet per eleminatoret e Euro 2012 me kombetaren Shqipetare me 2-Shtator ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa”. Gjelat kane ne perberjen e tyre lojtare me peshe ne futbollin boteror pasi aktivizohen ne klubet me te mira te Europes, por kombëtarja Shqiptare kur luan e bashkuar ka dhënë rezultat gjithmonë ndaj ekipeve te mëdha. Kjo është fryma qe mbizotëron te kuqezinjtë ne prag te përballjes me gjelat duke shpresuar te forca e grupit sidomos ne mbrojtje ku prapavija ka detyrën me te vështirë përballë emrave si Riberi apo Benzema. Por kush do te ishte rezultati me i pranueshëm për kuqezinjtë nga i cili do te ngelnin te kënaqur edhe tifozët e zjarrte? Barazimi !?


busy
komente