HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
E fundit/ Kristi Vangjeli kalon tek Cernomorets!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 31 Gusht 2011 00:17   pdfShtypEmail
kristi_vangjeliKristi Vangjeli pas nenete vjet karriere me Aris te Selanikut eshte transferuar ne kampionatin Ukrainas per te vazhduar aktivitetin e tij me skuadren e Cernomorets se Odessa. Vangjeli ka neneshkruar te marten ne mbremje nje kontrate 3 vjecare me klubin Ukrainas prej nga do te fitoje 1.1 milion Euro, perfshi ketu edhe premiot. Nga transferimi i Vangjelit, klubi Grek fitoi 300.000 Euro, plus 250.000 Eurot qe do te shpenzonte gjate ketij sezoni per kontraten e tij

busy
komente