HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Laurent Blank: Shqiperia me kujtoi vitet 1990
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Shtator 2011 00:02   pdfShtypEmail
lorent_blankTrajneri i perfaqesueses Franceze ne konferencen qe ka dhene per mediat shqipetare pas perfundimit te ndeshjes eshte shprehur i inkurajuar per fitoren duke e krahasuar me fitoren e veshtire te GFrances ne vitin 1991 ne Tirane: "Kisha parashikuar nje ndeshje te veshtire edhe deri ne minutat e fundit kampi yne ishte i frikesuar. Nuk mendoja sigurisht qe do te shenonim aq shpejt. Padyshim qe ishte avantazhi yne. Donim te menaxhonim 45 minutat e dyta por jo ashtu sic rrodhi loja. Kam perjetuar te njejtin emocion sikurse gjate viteteve 1990-te. Shqiperia me kujtoi ate kohe kur une luajta ketu por atehere ne rolin e futbollistit", kujtoi Blank.

busy
komente