HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Skela kunder Canes, shiriti kapitenit ndan kombetaren “Shqiperi-Kosove”
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Shtator 2011 12:46   pdfShtypEmail

kombetatja_zbret_autobuzKuzhe e uli kapitenin Altin Lala ne stol kunder Frances. Dikush tjeter duhet te merrte shiritin e kapitenit. Trajneri i ka lene lojtaret ta diskutojne me njeri tjetrin dhe aty ka filluar rremuja. Ervin Skela ishte lojtari qe kishte me shume ndeshje ne kembe me perfaqesuesen kuqezi nderkohe qe Lorik Cana besonte dhe mendonte se duhet ta merrte ai shiritin. Debate te forta jane zhvilluar para ndeshjes mes lojtareve dhe atmosfera eshte prishur. Pjese e diskutimeve me tone te larta jane bere edhe disa lojtare te tjere. Eshte bere nje ndarje ne dy grupe. Ne njeren ane ka qene Cana dhe futbollistet e tjere kosovare ndersa ne anen tjeter ishin ata qe perkrahnin Skelen si kapiten. Ne fund ka fituar Cana dhe ai ka mbajtur shiritin e kapitenit ne mungese te Lales. Po ska mbaruar ketu rremuja me lojtaret e kombetares. Nje tjeter debat eshte zhvilluar per Kapllanin dhe Januzin. Lojtaret shqiptar ndryshe nga ata kosovar mendonin se Kuzhe duhet te mos linte ne tribune Kapllanin por Januzin. Kuzhe ka menduar ndryshe. Atmosfera eshte prishur dhe pas ndeshjes lojtaret pak kane folur me njeri tjetrin.


busy
komente