HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe kerkon revolucion kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 07 Shtator 2011 22:34   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitjeNje dite pas humbjes se turpshme kunder Luksenburgut delegacioni kuqezi eshte kthyer ne Shqiperi. Trajneri Josip Kuzhe nuk ka permendur per asnje cast fjalen doreheqje nderkohe qe po mendon per te bere revolucionin qe kerkohet prej kohesh ne perfaqesuese. I pyetur per kete Kuzhe ka pranuar se duhet rinovuar skuadra per eleminatoret e ardhshme por pa permendur emrat qe duhen larguar apo afruar. “Ne menyre te menjehershme duhet te fillojme nga fillimi. Duhet te grumbullojme lojtare te rinj dhe formojme nje kombetare te re. Na duhet te provojme gjera te reja pas eksperencies ne kete eleminatore. Kerkohet revolucion por me levizje te matura”, theksoi Kuzhe.


busy
komente