HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Aleanca Kuqezi ben Lorik Canen kengetar
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Shtator 2011 21:37   pdfShtypEmail

cana-spahiu-2Lorik Cana nuk resht duke na dhuruar surpriza. Ai ka konfirmuar pjesmarrjen ne xhirimet qe do te behen per himnin e Aleances Kuqezi. Loriku jo vetem do te marre pjese por do te kendoje bashke me Genta Ismajlin, Erion Korinin, Tuna Sejdiun dhe Xhejsi Jorgaqin.

Ky himn ka permbajtje te forte patriotike dhe muzike moderne. Kjo ka bere Canen te pranoje ftesen.

Kjo aleance ne levizjen e saj, ka qene kunder regjistrimit te popullisise me baze fetare dhe gjithashtu ka mbrojtur shume here ideale qe kane lidhje me ceshtje patriotike. Lorik Cana dhe nje numer i madh figurash nga bota e artit dhe kultures kane nisur ti bashkohen Aleances Kuqezi.

busy
komente