HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia humb 14-te vende ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 21 Shtator 2011 14:10   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseDy humbjet e fundit me Francen dhe Luksneburgun kane zbritur menjehere kombetaren e Shqiperise 14-te vende me poshte ne renditjen e FIFA-s. Krahasuar me nje muaj me pare kuqezinjte tani renditen ne vendin e 71-te duke humbur keshtu kuotat e mira te arritura fale sukseseve me pare. Shqiperia e Kuzhes ka dy ndeshjet e fundit ne fillim te tetorit perballe Frances dhe Rumanise e me pas do ti nenshtrohet nje rinovimi te mirefillte per tu bere gati per eleminatoret e rradhes. Dy ndeshje miqesore jane planifikuar per ne muajin nentor ndaj Azerbaxhanit dhe Maqedonise. Keto kater takime mund te ndryshojne dicka persa i perket rang listes boterore qe FIFA publikon cdo muaj.busy
komente