HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Kuzhe nuk i trembet Frances, pret reagim nga skuadra pas humbjes ne Luksenburg
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Tetor 2011 23:00   pdfShtypEmail

josip_kuzhe1Trajneri i kombetares shqiptare Josip Kuzhe pret nje reagim te forte kunder Frances, pas humbjes se pesuar ndaj Luksemburgut nje muaj me pare. Ne konferencen e fundit per mediat, perpara nisjes per ne Paris, trajneri kroat deklaroi se lojtaret duhet te respektojne Francen, por jo t’i tremben asaj. “Sigurisht qe pres nje reagim pas humbjes me Luksemburgun, por e di qe nuk eshte e lehte. Kemi shume mungesa, sidomos ne mbrojtje, por shpresojme shume qe te kemi te gatshem Bulkun. Persa i perket edicionit te ketyre eleminatoreve qe po mbyllet, do te thoja se nuk kam dashur te ishim vetem pjesemarres. Do doja me teper. Megjithate,Shqiperia arriti disa gjera te mira, si rekordi ne renditjen e FIFA-s. Po ashtu, fitoi edhe respektin e njerezve. Edhe ne Kroaci  ku jam une me thoshin “Bravo, Shqiperia po ecen mire”. Kombetarja shqiptare nuk respektohet aq shume per fat te keq, madje edhe nga arbitrat. Ju e keni pare vete kete”, deklaroi Josip Kuzhe nje dite para nisjes drejt Frances.


busy
komente