HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Samir Ujkani “ngel ne klase”, vleresohet me noten 4!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 08 Tetor 2011 12:09   pdfShtypEmail

sajmir_ujkani_novaraPortieri i kombetares Shqipetare, Samir Ujkani ka bere nje ndeshje tjeter te dobet diten e djeshme parball Frances. Ai eshte pergjegjes per dy golat nga tre te shenuar dje nga francezet ne porten tone. Goli i dyte ishte nje devijim i topit nga ana e Ujkanit cka i dha mundesine Frances te gjej golin e dyte me ane te Remy. Ne minuten e 66-te, nje vendosje e keqe e tij ka bere qe Revellier  shenoje golin e trete. Pas gabimit ne ndeshjen e pare ne golin e pesuar nga Benzema Ujkani vazhdon te beje gabime amatoreske ne ndeshjet e kombetares. Pas ketyre eleminatoreve vendi i titullarit ne porten e Shqiperise duket ne dyshime per te me keto paraqitje aspak te mire.

Ne perfundim te ndeshjes ai eshte vleresuar me noten 4.


busy
komente