HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Kaos me orarin, Shqiperi-Rumani zhvendoset ne oren 20:00
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Tetor 2011 22:46   pdfShtypEmail

stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbNdeshja mes Shqiperise dhe Rumanise nuk do te luhet ne oren 21.00 siç ishte parashikuar, por nje ore me perpara.Nje kaos i vertete ka qene sot persa i perket orarit kur duhej zhvilluar ndeshja. UEFA kishte percaktuar si orar zyrtar oren 21:00. FSHF duke llogaritur rendesine e paket qe kjo ndeshje ka per fatet e grupit D, kishte bere nje kerkese qe ndeshja te luhej nje ore me pare. Rumunet kane rene dakort dhe te henen pasdite u konfirmua ky orar perfundimtar. UEFA ka ndryshuar orarin ne faqen e saj dhe tifozet shqiptar tani duhet te nxitojne nje ore me pare drejt dyerve te “Qemal Stafes” per te pare ndeshjen mes Shqiperise dhe Rumanise.


busy
komente