HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Perkujtim/ Ndahet nga jeta Fatbardh Deliallisi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 15 Tetor 2011 23:14   pdfShtypEmail
albanian_flag_half_thumbU nda sot nga jeta dhe u percoll ne banesen e fundit Fatbardh Deliallisi, ish-futbollist i shquar i Ekipit Kombetar dhe Partizanit.

Lindur ne vitin 1932, Deliallsi eshte padyshim nder futbollistet e kalibrit me te larte te Shqiperise, partner i Boriçit, Jankut, Shllakut e Panos me shoke. Pervecse 6 here kampion i Shqiperise me Partizanin, Bardh Deliallisi ka shkelqyer shume here dhe me fanellen e Kombetares duke qene ne shume perballje edhe kapiten i saj.

Ne foton ilustruese shikoni Ekipin Kombetar te Shqiperise ne 1964, ne Roterdam, perpara ndeshjes me Hollanden ku Deliallsi mban shiritin e kapitenit te ekipit.

Me humbjen e Deliallisit, Shqiperia humbi padyshim nje nder talentet me te shquar te futbollit te saj. Deliallisi i perket atyre qe me pasionin dhe sakrificat pafund i dhuruan nejrezve te ketij vendi gezim dhe shprese. Ata ja falen rinine e tyre Shqiperise dhe Shqiperia nuk i harron ata kurre.

Albaniasoccer.com dhe stafi i saj e ndane dhimjen me familjen , miqte dhe te afermit e ish futbollistit.busy
komente