HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ 40 dite stop per Ujkanin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 17 Tetor 2011 23:13   pdfShtypEmail

sajmir_ujkani2Frakturat ne fytyre dhe operacioni qe beri menjehere pasi u largua nga ndeshja Novara-Bolonja, do te lere jashte fushave te blerta portierin e kombetares sone Saimir Ujkanit. Sipas mjekut qe u mor me kurimin e tij, Ujkanit do ti duhen 30-40 dite stop, deri sa te rekuperohet dhe me pas ti kthehet stervitjes. Gjate operacionit qe u be menjehere pas ndeshjes, ne fytyren e Ujkanit jane bere nderhyrje per ti rregulluar dhembet, nofullen dhe hunden. Doktoret i kane vene kater pllaka titaniumi per ti rindertuar kockat e thyera. Operacioni ka qene pa probleme dhe portieri i kombetares shqiptare do te qendroje ne spital deri diten e merkure.
Gjate oreve te fundit portierin e Novares dhe kombetares sone e kane vizituar te gjithe shoket e skuadres, drejtusit por dhe kryetari i Bashkise.

Ujkani do te mungoje ne dy ndeshjet miqesore qe Shqiperia do te luaj gjate muajit nentor.


busy
komente