HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Aleanca Kuqezi ne Rome, Cana i ftuar perkrah Arnites
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 19 Tetor 2011 23:21   pdfShtypEmail

lorik_canaj_arnitaAleanca Kuqezi ka qene te marten ne Rome, destinacioni rradhes ne kete maratone qe kjo levizje ka nisur. Kjo levizje ka veshur kuqezi nje prej mjediseve te universitetit La Sapienza.Te ftuar nderi qene futbollisti i njohur Lorik Cana ,aktualisht lojtar i klubit te Lazios ,zevendeskonsulli i Republikes se Kosoves ne Rome,Arben Muhameti dhe Miss Shqiperia 2010 ,Arnita Beqiraj 

Cana eshte nje aktivist i zellshem ne kete levizje qe se fundmi ka shtuar ne rradhet e saj edhe Miss Albanian 2010. Arnita Beqiraj eshte pare ne krah te Canes duke shtuar keshtu besueshmerine e fjaleve te shkruara ne gazeten italiane “La Repubblica”, se ajo dhe kapiteni kombetares shqiptare jane te lidhur me njeri tjetrin.

 


busy
komente