HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Spanjolli Klemente nje kandidat potencial per stolin kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 05 Nentor 2011 00:30   pdfShtypEmail

Javier_ClementeMe refuzimin e Besnik Hasit per te marre kombetaren kuqezi, ne skene tani ka dale nje emer potencial i trajningut europian. Havier Klemente, nje emer i madh i futbollit spanjoll mund te pasoje Josip Kuzhen. Ne FSHF ka mberritur CV-ja e tij mjaft e pasur te cilen po e shqyrton presidenti FSHF-se Armando Duka bashke me stafin e tij.

Klemente 61-vjeç ka luajtur si sulmues tek skuadra e Atletiko Bilbaos nderkohe si trajner ka drejtuar skuadra me emer ne Spanje dhe Europe si Espanjol, Atletik Bilbao, Atletiko Madrid apo dhe Olimpik Marseje. Kulmi i karrieres se tij si trajner ishte ne vitet 1992-98 kur drejtoi kombetaren spanjolle me te cilen fitoi 31 ndeshje radhazi pa pesuar humbje. Se fundmi ai drejtoi perfaqesuesen e Kamerunit, nga e cila u shkarkua me 25 tetor te ketij viti per shkak se nuk arriti ta kualifikoje per ne Kupen e Afrikes 2012.

Per momentin nuk ka asgje konkrete per kete alternative dhe duhet pritur cfare do te vendose presidenti Duka.


busy
komente