HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Tifozet kuqezi bojkotojne kombetaren, fajin e ka FSHF-ja
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Nentor 2011 00:33   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziTifozat Kuq e Zi kane vendosur te bojkotojne ekipin kombetar. Arsyetimi tyre, sic thuhet ne komunikaten e shperndare nga TKZ , eshte bere situata e paqarte e krijuar per emrin qe do te drejtoje Shqiperine  ne te ardhmen . Per gjendjen e kombetares, tifozet fajesojne drejtuesit e Federates Shqiptare te Futbollit dhe jo ish trajnerin Kuzhe apo lojtaret.

Ata shprehin keqardhjen e tyre per deshtimin e tentatives per vendosjen e nje trajneri shqiptar ne krye te kombetares. Zhgenjimi tyre ishte mos plotesimi i kerkesave qe Hasi kishte per te marre drejtimin dhe projektuar ndryshimet e medha.“Per ta forcuar qendrimin tone, ne menyre qe te gjithe te ndergjegjesohen per faktin se problemi nuk jane trajneret apo lojtaret, Tifozat Kuq e Zi bojkotojne ndeshjet e Kombetares A deri ne nje njoftim tjeter”, thuhet ne fund te komunikates se Tifozave Kuq e Zi.

 


busy
komente