HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Armand Duka: Tifozat kuq e zi, "fushate" kunder meje
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Nentor 2011 10:10   pdfShtypEmail
duka-armandDje pasdite grupi me aktiv i tifozerise Shqiptare dhe perkrahes i drejtperdrejte i kombetares (Tifozat Kuq e Zi) kane dale me nje deklarate se do te bojkotonin takimet e rradhes miqesore te kombetares se Shqiperise duke akuzuar FSHF-ne dhe personalisht Presidentin Armand Duka per ndryshimet aktuale qe po ndodhin ne postin e trajnerit  te kombetares dhe mos finalizimin e kandidatures Besnik Hasi ne krye te stolit kuq e zi.

"Tifozat Kuq e Zi rregullisht marrin pozicione politike kunder meje. Kam pershtypjen se dikush eshte iniciatori dhe i perdor ne menyre permanente te sillen negativisht kundrejt meje dhe institucionit qe drejton futbollin - FSHF" - u shpreh Ekskluzivisht per Albaniasoccer.com, presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armand Duka pas nxjerrjes se deklarates per bojkotime te grupit TKZ.

Nje prej arsyeve kryesore qe i shtyn Tifozat Kuq e Zi te marrin persiper bojkotimin e takimeve eshte mos arrdhja e ish futbollistit te njohur te kombetares se Shqiperise Besnik Hasi ne postin drejtues te trajnerit te Shqiperise, pas largimit te Josip Kuzhe.

"Nuk eshte aspak e vertete qe FSHF dhe une personalisht nuk kemi pranuar qe Besnik Hasi te behet trajner i kombetares se Shqiperise. Ne rame dakort me Hasin per te gjitha. I ofruam kontrate kater vjecare, i dhame ekskluzivitet te plote per te zgjedhur stafin drejtues, i dhame page aq sa kerkoi veteme premio sic kemi bere me te gjithe trajneret e tjere. Ne e kishim me shume deshire qe Hasi te behesh trajner i ekipit kombetar. Por pasi Besniku u takua me Presidentin e Anderlehtit ai nuk e lejoi te largohej, pasi ishte ne kontrate me klubin belg", vazhdoi Duka i cili gjithnje ka qene nje perkrahes i vecante i grupit TKZ ne te gjitha aspektet kohore.

"Eventualisht, ishte zgjedhja e Hasit qe te qendronte tek klubi belg dhe mos pranonte te merrte pozicionin e trajnerit te kombetares, madje ai ndjehej edhe fajtor ndaj meje" - perfundoi prononcimin e tij per Albaniasoccer.com Presidenti i FSHF-se Armand Duka

busy
komente