HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Kombetarja e femrave mposht Maqedonine
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Nentor 2011 21:10   pdfShtypEmail

komtare_femrashKombetarja e femrave, drejtuar nga ish futbollisti kombetares Altin Rraklli ka zhvilluar dhe fituar sot ndeshjen e dyte nderkombetare. Si ne takimin e pare te fituar edhe kete here kundershtar ishte kombetarja e Maqedonise. Vajzat e talentuara shqiptare fituan kete takim me rezultatin final 1-4. Ne pjesen e pare shenoi Govori ne minuten e 14-te ndersa ne pjesen e dyte shenuan Velaj, Berisha dhe sulmuesja talentuar Baro.

Kjo ndeshje u luajt ne stadiumin e qytetit te Struges dhe ngjalli interes edhe per vendasit qe perkrahen Shqiperine. Per kombetaren shqiptare te femrave kjo ishte fitorja e dyte duke dhene garancine se ne te ardhmen mund te behen gjera te medha. Trajneri Rraklli po punon mjaft mire dhe talenti ne kete ekip femrash nuk mungon.


busy
komente