HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Policia e Durresit dhunon tifozat Kuq e Zi
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Nentor 2011 21:21   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziPolicia e Durresit ka dhunuar dhe nxjerre me force nga stadiumi tifozat Kuq e Zi ne ndeshjen qe u luajt mes Shqiperise U-21 dhe Rusise U-21 ne stadiumin “Niko Dovana”. Tifozet Kuq e Zi kane bojkotuar pa afat kombetaren A por kishin vendosur te perkrahnin ekipin e Shpresave ne ndeshjen kunder ruseve. Sapo ata kane ndezur fishekzjarre dhe tymuese ne stadium, policia ka nderhyre brutalisht ndaj tyre duke i nxjerre jashte, goditur dhe arrestuar me pas disa tifoze pa asnje arsye. Nuk dihet cilet kane urdheruar kete sjellje te policise qe po kalon te gjitha normat e lejueshme me dhunen e perdorur neper stadiume.

 

 


busy
komente