HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kombetarja mbetet “jetime”, tifozet mungojne ne “Qemal Stafa”
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Nentor 2011 01:46   pdfShtypEmail

stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbAshtu si kishin premtuar, tifozet Kuq e Zi kishin bojkotuar kombetaren ne ndeshjen qe luajti kunder Azerbaxhanit. Stadiumi “Qemal Stafa” ne kete miqesore ishte thuajse krejt i boshatisur dhe ndihej qe nuk ishte atmosfera e zakonshme per skuadren tone kombetare. Pak njerez ne tribuna, thuajse fare atmosfere dhe gjithcka ngjante me nje ndeshje te rendomte te kampionatit shqiptar. Rezultatet zhgenjyese qe Shqiperia ka marre ne ndeshjet e fundit, largimi i Kuzhes nje nga trajneret me te dashur per tifozerine, mungesa e nje trajneri te ri dhe cmimet e larta te biletave, e bene “Qemal Stafen” te kishte jo me shume se nje mije tifoz. Kombetarja ka mbetur jetime dhe kjo duhet te shqetesoje drejtuesit e skuadres qe perfaqeson kombin dhe jo vetem nje institucion.


busy
komente