HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Naxhi Sensoj, kandidat për drejtimin e Shqipërisë
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Nentor 2011 16:52   pdfShtypEmail

naxhi_sensoj_bylisNdonëse kanë kaluar shumë kohë nga dorëheqja e Josip Kuzhesë, Kombëtarja kuq e zi vazhdon të jëtë pa trajner. Kjo ka bërë që shume trajnera të bëhen eventualisht kandidat për të marrë drejtimin e Shqipërisë. Burime të besueshme pranë Federatës Shqiptare te Futbollit kanë bërë të ditur se ne listen e kandidatëve për tu bërë ‘timonier’ i ardhshëm i Shqipërisë është trajneri aktual i Bylisit, Naxhi Sensoj. Duket se puna e mire që ka bërë 53-vjeçari me ballshiotet ka tërhequr edhe vëmendjen e presidentit Duka, i cili në të vërtet eshtë duke hasur vështirësi gjetjen e trajnerit të ri, pas mosakordimit me Hasin.

Dardan Zhilivoda


busy
komente