HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Dy tifoze Kuq e Zi mbeten ne paraburgim, neser para gjykates
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Nentor 2011 16:58   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziPolicia ne ndeshje Shqiperi U-21  – Rusi U-21 u perplas me tifozet Kuq e Zi qe kishin ardhur per te perkrahur Shpresat ne stadium. Pas icideteve qe ndodhen forcat e rendit shoqeruan disa tifoz ne rajon por vetem dy prej tyre nuk u liruan me pas. Dy antare te tifozave Kuq e Zi ndodhen ne paraburgim prej disa ditesh te henen do te dalin para gjykates ne Durres per te mesuar masen qe do te merret ndaj tyre. Tifozat Kuq e Zi gjate ketyre diteve po perpiqen te sensibilizojne opinionin per padrejtesine qe u eshte bere shokeve te tyre. Ata kerkojne lirim te shpejte per dy sportdashesit e arrestuar me pa te drejte, sipas tyre.


busy
komente