HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / Zihen Grek me Serb, Shqiptari ve paqen!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Nentor 2011 17:10   pdfShtypEmail
berisha_brisbane_roar_seperates_fightNe stervitjen perfundimtare nje nate perpara fillim te takimit midis Brisbane Roar dhe Perth, dy lojtare te skuadres kryesuese te kampionatit Australian u konfrontuan njeri me tjetrin. Ishte portieri Michael Theoklitos me origjine greke dhe mbrojtesi Ivan Franjic me origjine serbe. Acarimi midis lojtareve filloi nga portieri Theoklitos i cili nuk ishte i kenaqur nga paraqitja qe po bente nje pjese e lojtareve te tij gjate "scrimmage". Gjatë konfrontimit midis "grekut" dhe "serbit", Shqiptari Berisha ishte paqësori.
Te dy lojtaret bene autokritike perpara pjesetareve te skuadres dhe Brisbane fitoi takimin thellesisht 4-0 ne Stadiumin Suncorp duke siguruar vazhdimesine e 35 ndeshjeve pa humbur, rekord qe u vu ne medyshje pas asaj qe ndodhi. Nuk dihet nese Franjic u nxeh dhe u ndjeh i fyer personalisht nga fjalet e Theoklitos, por Berisha ishte "shpetimtari".

"Une u mundova te ftoh gjendjen e nxehte dhe hyra midis tyre", u shpreh sulmuesi shqiptar i cili ka qene pjese e "zenieve" te ndryshme edhe kur luante ne Danimarke e Angli.

"Ne duhet te jemi gjakftohte ne keto momente si skuader", vazhdoi Berisha i cili me dy golat e shenuar sot eshte golashenuesi me i mire aktual i kampionatit Australian.

Kel Naraçi

busy
komente