HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gjermani / Edmond Kapllani vulos fitoren e Augsburg
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Nentor 2011 17:56   pdfShtypEmail
Edmond_Kapllani.1jpgSulmuesi i kombetares se Shqiperise Edmond Kapllani ka vulosur fitoren 2-0 te Augsburg ndaj Volfsburg. Sulmuesi shqiptar ka hyre ne fushe 2 minutat e fundit te takimit dhe ne minutat shtese ka shenuar golin e dyte per skuadren e tij pas nje veprimi te bukur dhe nje asisti te sakte te Sinkala. Ky ishte goli i pare i Kapllanit kete sezon ne pese ndeshje te aktivizuara te gjitha si zevendesues.

busy
komente