HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 02 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Lorik Cana "masakrohet" nga mediat Italiane
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Dhjetor 2011 16:19   pdfShtypEmail
lorikCana_LazioKapiteni i skuadres kombetare Lorik Cana, edhe pse eshte aktivizuar gjate gjithe takimit ne Europa league ne barazimin pa gola ndaj rumuneve te Vasluit, mediat Italiana kane qene shume te ashpra ndaj futbollistit te kombetares se Shqiperise.

Gjate komenteve qe shtypi italian ka bere per secilin lojtar te Lazios, per Canen paraqitje e tij u konsiderua "e padukshme". Paset e tij ishin te "gabuara" ne 90% te rasteve. "Me kombetaren e Shqiperise luan si mbrojtes kurse me Lacion si mesfushor".

Cana i cili sipas mediave e ka shuem te veshtire te luaje si mesfushor ne shpejtesine dhe nivelin e larte qe luhet ne ndeshjet e Serie A, preferohet nga trajneri te aktivizohet ne ndeshjet e Europa league.

busy
komente