HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ TKZ fiton ndeshjen e bamiresise perballe gazetareve
nga AlbaniaSoccer   E premte, 09 Dhjetor 2011 22:37   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziTifozat Kuqezi kane zbritur ne fushe duke lene stadiumin ku mbeshtesin vazhdimisht kombetaren e futbollit dhe sot per 90-minuta kane kuptuar se cdo te thote te jesh futbollist. Ne stadiumin “Qemal Stafa” nen nje atmosfere festive ata kane zhvilluar edhe takimin e pare perballe nje grupi gazetaresh. Nje takim bamiresie per tu ardhur ne ndihme femijeve jetime. Takimi kunder skuadres se perbere nga media shqiptare perfundoi me rezultatin 4-2 per tifozat kuqezi ndersa te gjitha te ardhurat do te shkojne ne ndihme te shtepise se femijes “Zyber Hallulli”. Tifozat kuqezi kishin hapur edhe nje llogari bankare ku çdo person qe deshironte mund te kontribuonte per tu ardhur ne ndihme ketyre femijeve. Gjithashtu hyrja ne stadiumin “Qemal Stafa” ishte e lire per femijet deri ne moshen 15 vjeç si dhe per pensionistet. Nisma te tilla vlejne te pershendeten. Tifozet kuqezi jane nje grup i organizuar me se miri dhe kjo ishte nje shenje


busy
komente