HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Bien kuotat e Donadonit, Berreta ne pole
nga AlbaniaSoccer   E premte, 09 Dhjetor 2011 23:00   pdfShtypEmail

mario_beretaLajmet e fundit nga FSHF-ja konfirmojne se italiani Mario Berreta eshte ne avantazh me kolegun e tij Donadoni per te marre drejtimin e Shqiperise. Mesohet se diten e hene mund te zyrtarizohet emri i tij. Me pare presidenti Duka e ka takuar ate ne Itali ku kane rene dakort per termat financiare dhe kushtet e bashkepunimit. Berreta eshte nje trajner mbrojtes qe ka drejtuar skuadra te vogla ne eliten e futbollit italian dhe shikohet si nje njeri qe mund te arrije rezultate me Shqiperine, qe ne arenen nderkombetare ka statusin e nje kombetareje te vogel. Berreta eshte 52-vjec dhe drejton skuadra te ndryshme qe ne vitin 1982. Ne listen e tij jane midis ekipeve te tjera: Komo, Kievo, Parma, Siena, Leçe, Torino, Paok, dhe Breshia.

 


busy
komente