HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 23 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Nje pozicion me lart ne renditjen e FIFA-s per dhjetorin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 21 Dhjetor 2011 22:57   pdfShtypEmail

kombTARJAShqiperia ka ngjitur nje pozicion ne renditjen e FIFA-s per muajin dhjetor. Nisur nga klasifikimi qe mban daten 21 dhjetor skuadra e kombetares se Shqiperise renditet ne vendin e 74-te duke grumbulluar 450 pike. Krahasuar me renditjen e meparshme rezulton nje vend me siper. Shqiperia le prapa direkt Uzbekistanin, Trinidad Tabago, Gabon, Irak e Zambia. Ndersa vet Shqiperia pa perpara saj direkt Gjeorgjine, Kanadane, Kinen, Austrine etj. Tabelen e kryeson serish Spanja si skuadra me e mire ne bote.

 


busy
komente